Laptop Menteşe Tamiri

        Laptop Menteşe tamirlerinde Bir dizüstü bilgisayardaki menteşe kırılması, modeline bağlı olarak küçük bir sorun veya ciddi bir sorun olabilir. Menteşe ve ekrana güç sağlayan kablo gibi önemli parçalara zarar vermeniz olasıdır. Dokunmayın ve kendi güvenliğiniz için kapatın. Sonrasında ise elbette yetkili birinden profesyonel destek alın.
        
         Bir dizüstü bilgisayarı dizüstü yapan menteşelerin kırılması, özellikle zamanla dizüstü bilgisayar arızalarının en sık görülen nedenlerinden biridir. Beğensek de beğenmesek de menteşeler zamanla bozulan hareketli parçalardır. Dikkatli davranmak uzun yıllar sorunsuz kullanımla sonuçlanabilirken, bu sorun kaçınılmazdır.LAPTOP MENTEŞESİ NEDEN KIRILIR?


Laptop menteşe tamiri; laptop menteşesi genellikle birkaç yıllık kullanım sonrası kırılabilir ve bu durum sonucunda menteşe tamiri gerekmektedir.


Laptop menteşesi kırılmasının nedenleri arasında; ucuz plastik kullanımı, düşme sonucu hasar oluşumu, aşırı kullanım sonucu ortaya çıkan ısının menteşe etrafındaki plastiği kırılgan hale getirmesi, toz birikip sıkılaşan menteşeler ve yanlış kullanım şekli olarak sayabiliriz. Laptop menteşesinin ömrünü uzatmak için kapağını açarken ve kapatırken tam orta noktadan açıp kapatmanız önemlidir.


Kırılmış olan laptop menteşesi ile bilgisayarınızı kullanmaya devam etmeden en kısa sürede tamir ettirmeniz gerekmektedir. Laptop menteşe tamiri hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat bilgisi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


        

Menteşe Arızasının Tespiti

                Kırık bir laptop menteşesinin arızası öncelikle araştırılır. Arızanın her bileşen üzerindeki etkisi tanımlanır. Çünkü yakındaki bileşenler de hasarlı bir menteşeden zarar görebilir. Menteşe çevresinde, ana gövde ile ekran arasında tipik olarak kablo bağlantıları bulunur. Kablolar kırık menteşeden zarar görmüş olabilir. Hasarlı kablolar, görüntünün bozulması veya tamamen kaybolması da dahil olmak üzere ekrandaki görüntüyle ilgili sorunlara neden olabilir. Kırık bir menteşenin kuvveti, onu bir arada tutan vida ayaklarını bükebilir. Sonraki arızalarda ekran kasası veya laptop alt kasasında kırılmalar ve çatlaklar oluşur.

Menteşe Tamiri

                                Uygun atmosfer ve araçlar kullanıldığında, tüm kusurlu bileşenler tanımlandıktan sonra dizüstü bilgisayar arızalanmaya başlar. Arızayı onarmak için ilgili bileşenler, sökme aşamasında çıkarılır. Parçalama işlemi sırasında görünmeyen ve gizlenen kusurlar görülür. Sabitlenebilen kısımlar, hasarlı kısımlar tamamen demonte edildikten sonra onarılır. Bir parça tamir edilemediğinde yenisi sağlanır. Bu adımın ardından yeni ve onarılan parçalar kaynaştırılarak laptop kullanılabilir hale getirilir.

        Ankara Laptop Menteşe Tamiri konusundaki yılların tecrübesi ile sizlere en iyi laptop menteşe hizmetini sunmaktayız.  Türkiyenin Her yerinden gelen Laptop menteşe arızalarına bakan firmamız her marka model laptop menteşe tamiri hizmetini sunmaktadır. Youtube başta olmak üzere bir cok sosyal media da laptop menteşe tamiri videomuzu bulabilir ve rahatlıkla bizlere gönderebilirsiniz.Hp Laptop Menteşe Tamiri

Asus Laptop Menteşe Tamiri

Dell Laptop Menteşe Tamiri

Lenovo Laptop Menteşe Tamiri

Casper Laptop Menteşe Tamiri

Monster Laptop Menteşe Tamiri

Msı Laptop Menteşe Tamiri

Acer Laptop Menteşe Tamiri

Toshiba Laptop Menteşe Tamiri